Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії

Східниця  

| Розділ:Статті | Версія для друку
(голосів:1)


Східниця

У Карпатах, на висоті 640 метрів над рівнем моря, в угловині, що оточена високими горами, вкритими смерековими, сосновими та буковими лісами розташоване мальовниче гірське селище - Східниця. Потрапляючи на його терени, перше,що привертає увагу це сильний аромат, що поєднує в собі запахи гірських трав та ефірних смол. Повітря тут чисте, вдихаючи його після загазованого смороду міст мимоволі запаморочується в голові. Але найбільшим скарбом цієї місцевості є мінеральні води, перше місце серед яких займає унікальна за своїми лікувальними та відновлювальними властивостями ‘Нафтуся’. Варто зазначити, що на території селища, знайшли собі вихід, з-під землі, джерела содової (типу ‘Боржомі’), залізистої, хлоридно-натрієвої з підвищеним вмістом брому мінеральних вод, які можуть використовуватися як внутрішньо, так і зовнішньо при функціональних розладах нервової системи, та захворюваннях шкіри.
Перша письмова згадка про Східницю датована ХІV століттям, часів Галицько-Волинського князівства. Якщо вірити народним повір’ям та переказам Східниця виросла на руїнах попереднього славетного поселення Золота Баня (таку назву, до речі, носить головна вулиця селища), слово ‘Баня’ в наших предків означало велику яму (тобто угловину), а прикметник Золота походить від назви нафти, яку тут добували з давніх часів.

Неподалік від Золотої Бані була розташована фортеця Тустань, що була збудована на скелях Ямненських пісковиків, які з часом людьми були перетворені в найсучасніший на той час форпост, який за свіченями історичних документів жодного разу не був завойований монголо-татарами. Ці дерев’яні та кам’яні конструкції слугували на ті часи надійним захистом населенню, та надавали неабиякі переваги над ворогом. Якщо вслухатися в назву фортеці то можна чітко визначити слова з яких вона складається ‘тут’ і ‘стань’, якщо ти прийшов із добрими намірами зупинись, під захистом стін фортеці знайдеш притулок, їжу, відпочинок... Однак час і сили природи нещадні над створіннями людських рук, так і ця фортеця залишилася лише у пам’яті людей і нині відтворена на малюнках у місцевому музеї.

Щодо селища Золота Баня то у ті часи, коли азіатські племена-завойовники в своїх походах доходили аж до Польщі, під час однієї з таких татаро-монгольських навал його повністю зруйнували та знищили більшість жителів.

З часом,коли загроза минула, з різних куточків, із своїх сховищ почали сходитися люди, почали відбудовувати селище. Ті краї були батьківщиною бойків, гірського народу, який здавна умів працювати в лісі, а згодом і добувати нафту. Так і осіли тут люди, так і виникла нова назва селища – Східниця, від слова с х о д и т и с я.

Першу відомість Східниці принесла нафта, промисловий видобуток покладів якої розпочався у 1872 році, які на ті часи були достатньо потужними у цьому краю. Самме тут у 1900 році була пробурена шпарина механічним способом.

Та головне визнання Східниці – мінеральні води, право на застосування яких з лікувальною метою довго (майже тридцять років) і невтомно виборював іх першовідкривач Омелян Олександрович Стоцький, який у невтомних пошуках довів, що Східниця дуже багата на мінеральні води. Омеляну Стоцькому, який по праву є гордістю краю, Східниця стала розвиватись як курорт, і 9 січня 1976 року селище офіційно було визнане Всесоюзним курортом.

Останній план, який передбачає розвиток Східниці до 2015 року, датований 1993 роком… У 1998-му згідно з розпорядженням Президента «Про розвиток курорту Східниця» селище було визнане всеукраїнською дитячою здравницею. Прийнято й постанову Кабміну з цього приводу, Міністерством охорони здоров’я затверджено програму.

Сьогодні Східниця переживає нове відродження, сюди з усіх сторін світу з’їзжаються не лише відпочити але і для лікування. Слава про маленьку місцевість, яку природа так щедро одарила своїми скарбами- джерелами, вода з яких має повне право називатися цілющою, росте з кожним днем. Це стимулює приток капіталу та розвиток приватного бізнесу, у селищі вже працює до десятка пансіонатів, будуються числені будинки відпочинку, відпочинково-оздоровчі комплекси, розвивається сфера обслуговування. Оздоровитись і відпочити, окрім пансіонатів, можна в приватних лікувально-оздоровчих комплексах на будь-який смак та сервіс.

Отож запрошуємо всіх, хто вже приїзжав сюди і тих, хто тільки но збирається відвідати цей край джерел до Східниці!

Приїжджайте, і це стане одним з ваших улюблених місць відпочинку!

мітки до Східниця Східниця, східниця, відпочинок, Сходница, Отдых, Лыкування в Схыдницы

Зауваження до Східниця:

Добавии Відгук
Ваше імя:   Ваш E-Mail:  


    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+