Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії

Воронцовський палац Алупка
Воронцовський палац Алупка
Воронцовський палац Алупка

Музей в даний час займає центральний, столовий, бібліотечний і гостьової корпусу. У парадних залах першого поверху центрального і столового корпусів, які зберегли своє декоративне оформлення, створено основну експозицію, відповідна характером архітектурного пам'ятника і дає уявлення про палацових інтер'єрах 30 - 40-х рр.. XIX ст.

До експозиції входить 8 парадних кімнат, кожна з яких має своє художньо-образне рішення. Найбільш оригінальні по обробці світла і святкова блакитна вітальня, де стіни і стеля суцільно покриває вигадливий ліпного візерунок з листя і квітів, урочиста їдальня зі складним декором з різьбленого дуба, затишний китайський кабінет, стіни якого прикрашені багатющим різьбленням по дереву і рисовою соломкою, вишитій шовком і бісером. Відповідно до декоративним оформленням і призначенням кімнат інтер'єри доповнені творами живопису та скульптури, художньої меблями, виробами з порцеляни, бронзи, малахіту, кришталю та іншими предметами прикладного мистецтва

Алупкінський палацово-парковий музей-заповідник (також відомий як Воронцовський палац) створений у першій половині XIX століття. Його власником був граф Михайло Воронцов, генерал-губернатор Новоросійського краю. Є об'єктом культурної спадщини Криму не підлягає приватизації.

Автором проекту палацу був англієць Едуард Блор, придворний архітектор короля Вільгельма IV і королеви Вікторії. Керував будівництвом другий англійський архітектор - Вільям Гунт, що вніс деякі зміни в початковий проект.

Споруда палацу почалося в 1830 році і тривало 18 років.
Воронцовський палац побудований в неоготичному стилі. Північний фасад центрального корпусу і західна частина палацу - своєрідна інтерпретація стилю Тюдорів.

Для південного фасаду, зверненого до моря, знайдене інше архітектурне рішення. Він виконаний в мавританському стилі і є копією відомої «Альгамбри» арабських халіфів в Гренаді. На фризі глибокої ніші південного фасаду, переплітаючись в оригінальному орнаменті, шестикратно повторюється на арабською мовою вислів «І немає всемогутнього, крім аллаха!»

Південний фасад вінчає «Левова тераса» - монументальні сходи з трьома парами левів. Фігури левів виконані з білого мармуру в майстерні італійського скульптора Боннані. Особливо гарна фігура сплячого лева, на якій стоїть підпис самого Боннані. Вище два прокидаються, лева, а у верхніх щаблів - безсонні леви, копія львів Канови, що прикрашають гробницю папи Климента XII в Римі.

Перед палацом два партеру, в центрі кожного мармуровий фонтан. У правого крила «Фонтан квітів», зроблений з витких рослин. Нижче стоїть ще один фонтан - «Раковина». Неподалік розташовано «Фонтан сліз», що нагадує знаменитий «Бахчисарайський фонтан».

У самому палаці близько 150 кімнат. Вестибюль, передня, їдальня і більярдна оброблені деревом в готичному стилі. В їдальні чотири панно роботи майстра Гюбера Робера, що творив у XVIII столітті.

На терасах порталу південного фасаду палацу, в зимовому саду і в блакитний вітальні зібрані скульптурні зображення сім'ї Воронцова і його близьких, копії античних скульптур, богів і філософів, картини російських художників.

Алупкінський палац оточений прекрасним парком, створений талантом садівника Кебаха. Величний Великий кам'яний хаос, тінисті гроти, ставки та озера, дивовижні рослини. Ставки та алеї. Численні фонтани створюють його неповторну красу.

Адреса Воронцовського палацу-музею:
Крим, Велика Ялта, м. Алупка, Дворцове шосе, 10

Режим роботи: з 9-00 до 17-00, без вихідних

Вартість вхідного квитка:
дорослим - 40 грн.
школярам і студентам - 20 грн.

Добиратися: маршрутним таксі № 32, 27 від автовокзалу в Ялті

Координати Воронцовського палацу для GPS: N 44 25.181, E 34 3.252


Воронцовський палац Алупка
Воронцовський палац Алупка
Воронцовський палац Алупка
Воронцовський палац АлупкаГотелі Алупки


Санаторії АлупкиЗауваження до Воронцовський палац Алупка:

Добавии Відгук
Ваше імя:   Ваш E-Mail:  


    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+