Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії

История Трускавца  

| Розділ:Статті | Версія для друку
(голосів:0)


История Трускавца

Территория современного Трускавца , как свидетельствуют археологические находки, заселена еще в глубокой древности. Свое название, по мнению ученых, поселение получило от старославянского имени Трушко.
В X-XI веке эта территория входит в состав Киевской Руси, а после ее распада входит в Галицкого и Галицко-Волынского княжеств.
В XIV веке княжеские земли захватила феодальная Польша и Трускавец становится собственностью шляхты.
С 1772 года Трускавец , как и вся Галиция отходит в состав Австрийской империи. В XIX веке на территории Трускавец открывается ряд целебных источников, которые используются в лечебных целях. Официально же Трускавец считается курортом с 1827 года, когда строится небольшая "водолечебница" и 4 домика для гостей.
З другої половини ХІХ століття Трускавець активно розвивається, будуються нові вілли, готелі, пансіонати.
З 1911 року курорт переходить в руки акціонерної спілки, яку очолює Раймон Ярош. Він розпочинає роботу по європеїзації курорту. Це приводить до напливу відпочивальників. У 1913 році Трускавець відвідує понад 5 тис. осіб. Тоді ж за успіхи у розвитку лікувальної бази, будівництві та благоустрою Трускавець нагороджується Великою золотою медаллю.
Перша світова війна та окупація Трускавця російськими військами на декілька років призупиняють розвиток курорту.
У 1919 році польські війська окуповують Галичину і в т. ч. Трускавець. Серед героїв боротьби проти окупантів є і трускавчани, члени УВО-ОУН В. Білас і Д. Данилишин.
20-30-ті роки характеризуються активним ростом і успіхом курорту. У 1923 році Трускавець відвідує 6 тис. гостей, у 1927 - вдвічі більше, а у 1933 - понад 17 тис. осіб.
Вересень 1939 року. В Трускавці на базі приватних пансіонатів відкривається 8 санаторіїв на 1500 місць, організовується колгосп.
З липня 1941 по серпень 1944 року Трускавець окуповують німецько-фашистські війська.
З 1945 року курорт відновлює свою роботу. У 1947 році Трускавець отримує статус міста, у 1952 - стає містом обласного підпорядкування, а згодом і всесоюзним курортом.
З кожним роком росте популярність українського курорту, на його цілющі води приїздять сотні тисяч людей. У 1950 році на курорті лікувалося біля 50 тис. осіб., а у 1965 - близько 150 тис.
З 1965 по 1990 роки Трускавець розвивається за єдиним генеральним планом забудови міста. В цей період будується ще 10 нових санаторіїв, реконструюються і добудовуються старі.
З 1990 році будуються і вводяться в дію ще два великих санаторних комплекси - санаторій "Карпати" і санаторій "Перлина Прикарпаття", нові комфортабельні пансіонати.
За підсумками роботи у 1999 році Трускавець визнається кращим курортним центром України. Відзнакою цієї Всеукраїнської номінації є "Кришталевий лелека".

мітки до История Трускавца Трускавець, Трускавця, курорту, санаторій, роботу, курорт, пансіонати, курортом, ТРУСКАВЕЦЬ, Курорт, SPA-курорт, Бальнеологічний курорт, лікування

Зауваження до История Трускавца:

Добавии Відгук
Ваше імя:   Ваш E-Mail:  


    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+