Мандруємо Україною > Визначні пам'ятки України / Визначні пам'ятки захiдної України / Львів > Бригідки

Бригідки


Бригідки — найстаріша діюча в'язниця у Львові (Україна). Розташована на вулиці Городоцькій, 24 в будівлі, перебудованій зі старовинного римсько-католицького монастиря жіночого ордена Святої Бригіди. Монастир був побудований у 1614 році за ініціативою і на кошти Анни Фастковської і Ганни Порадовської для дівчат з благородних родин. У дворі був побудований костел-каплиця Святого Апостола Петра з вівтарем у стилі бароко. У трохи зміненому вигляді будівля костелу існує донині.
БригідкиБригідкиБригідки
У 1784 році за ініціативою австрійських властей, які змінили в Галичині польську адміністрацію і проводили політику секуляризації, монастир було закрито, а його будівлю перетворено на в'язницю. В'язниця продовжувала діяти в польський і радянський період. В червні-липні 1941 р., у період відступу Червоної Армії на початку війни з Німеччиною, у Бригідках, як і в інших тюрмах Львова відбувалися масові розстріли органами НКВС політичних в'язнів.

БригідкиБригідкиБригідки
До кінця 1980-х років в СІЗО приводилися у виконання смертні вироки
Нині в будівлі розташовано львівський слідчий ізолятор № 19.
У 2008 році розглядалося питання про перенесення львівського СІЗО за межі міста в зв'язку з підготовкою з чемпіонату Європи з футболу 2012 року
У 2009 році за жорстоке поводження з ув'язненими був засуджений колишній начальник львівського СІЗО № 19

Повернутися назад