Мандруємо Україною > Визначні пам'ятки України / Визначні пам'ятки Південного берега Криму / Гурзуф > Дача і бухта Чехова Гурзуф

Дача і бухта Чехова Гурзуф


Дача і бухта Чехова Гурзуф

Дача і бухта Чехова Гурзуф Всього п'ятнадцять хвилин спокійного розміреного кроку до узбережжя Гурзуфа по вузькій стежинці уздовж урвища - і ви в чеховської резиденції. Там, де видатний письменник ХХ століття поставив крапку у своїй повісті «Три сестри». Там, де була створена незабутня «Дама з собачкою» і знаменитий на весь світ «Вишневий сад».
Сьогодні дача Чехова в Гурзуфі - черговий пункт в туристичному списку. А колись давно на кам'янистому обриві, витовченому ногами мандрівників, любив сидіти Антон Павлович, який годинами спостерігав за зграями дельфінів, що борознять морські простори
. Дача Чехова була білою плямою на архітектурному тлі тих місць. Ще письменник Купрін говорив про те, що цей будиночок із садом і флігелем можна було б запросто віднести до стилю модерн, але ні, в його плані відчувався чийсь своєрідний смак, чиясь оригінальна думка, чийсь уважний погляд.Чехов прожив на цій біленької і красиво несиметричною дачі п'ять років разом зі своєю матір'ю і сестрою. Сюди ж приїжджала на канікули дружина Антона Павловича - Ольга Кніппер-Чехова, яка не втомлювалася кожен раз захоплюватися красою цього земного раю, що казна-як утворився на кримському узбережжі. Лікар за освітою, а драматург за покликанням страшно любив рибалити. Трішки вище берега розташована чеховська купальня. Під час штилю нічого примітного в цьому бетонній підлозі з поглибленнями і огорожами немає. Але той, кому пощастить надати гостем поблизу цієї пам'ятки Криму під час шторму, побачить, що хвилі наповнюють купальню доверху, утворюючи тим самим невеликий басейн, в якому ще довгий час після бурі можна приймати гарячі ванни.Дача Чехова в Гурзуфі оточена мініатюрним садом, більшість рослин в якому висаджено руками наших з вами сучасників. Є, однак, і ті деякі представники флори, до яких торкався сам господар. Наприклад, два бамбукових куща. Чехов страшно любив шелест бамбука, що розгойдується на вітрі. Йому здавалося, що це рослина здатна відтворити атмосферу спокою й умиротворення. А пальми, посаджені на честь завершення роботи над п'єсою «Три сестри»! Правда, колись їх було три, але одна з них, на жаль, загинула від зимової холоднечі.
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф

Що ж стосується красеня-кипариса, який зустрічає туристів, то дача Чехова обзавелася їм у день смерті великого письменника. Цей «зелений страж» висадили близькі та рідні Антона Павловича в пам'ять про щасливі дні, проведені біля самого синього моря. У пам'ять про останні щасливих днями ...Після смерті класика світової літератури бухточку, в якій купався письменник, в народі охрестили чеховської. Місцеві жителі кажуть, що бухта Чехова є самим мальовничим куточком не тільки в Гурзуфі, але і на всьому кримському побережжі. Приїжджі відзначають небаченої чистоти воду і досхочу насолоджуються сонячними ваннами - не пекучими, а пестять і ніжними. Бухта Чехова і донині є улюбленим місцем стоянки косяків морських риб - абсолютно нелякливі і дивно смішних. Вони анітрохи не бояться людей, а іноді навіть відмовляються порухатися, коли хтось із туристів намагається зайти у воду.Сьогодні дача Чехова в Гурзуфі - вже історія: будиночок, в якому колись жив і творив великий драматург, сад, за яким він колись бродив у пошуках натхнення. Але як знати, бути може, і вам, перебуваючи в цьому казковому місці, пощастить роздобути шматочок чеховської музи, яка навіки оселилася в цих дивовижних місцях.
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф
Дача і бухта Чехова Гурзуф


Відділ "Дача А.П.Чехова в Гурзуфі" смт. Гурзуф, вул.Чехова 22 Відкритий для відвідування: 1 квітня - 31 жовтня
Вхід платний
Повернутися назад