Мандруємо Україною > Визначні пам'ятки України / Визначні пам'ятки Південного берега Криму > Урочище Сотера

Урочище Сотера


Урочище Сотера

Сотера (укр. Сотера, крим. Sotera, Сотера) - балка на Південному березі Криму в 18 км на схід від Алушти. Відома тим, що в ній знаходиться пам'ятник природи «Кам'яні гриби»
Долина річки Алака (середні протягом) або Джурла (верхні протягом) або Сотера (ніжніетеченіе) розташована приблизно в 9-ти кілометрах на північний схід від Алушти.
У долині річки "ростуть кам'яні гриби" - ці дивовижні творіння природи утворюються при нерівномірному процесі вивітрювання та водної ерозії. Капелюшки "грибів" утворені щільними плитами конгломерату, а "ніжки" - більш пухкими відкладеннями.
За балці протікає однойменна річка.

Назва балки пов'язане з тим, що в гирлі балки Сотера розташовувався середньовічний християнський храм Христа Спасителя (по-грецьки Сотер - «Рятівник»)

Тут, в кілометрі від берега, професор Н. А. Головкинський в 1893 році виявив рештки мамонта.
В теперішній час балка відома в колах туристів. Багато груп з різних міст колишнього СНД кінцевим пунктом свого походу визначають балку Сотера, a точніше, прибережну її частина (мис Сотера, Долина Любові). Назва «Долина Любові» ця місцевість отримала з-за того, що люди повсюдно знаходять на пляжі і галявинах гальку у формі сердець.
З гір по низовині балки стікають талі води і, можливо, підземні води. Цей потік називається «струмочком». Вода в ньому має мильна смак із-за того, що дно його складають такі гірські породи, такі як: аргіліти і алевроліти.
Вони самі по собі мають «мильна»смак. Проблемою для туристів в даній місцевості є відсутність старого лісу, тобто «проблема дров». Найближчий населений пункт - село Сонячногірське. Воно розташоване на сході щодо мису в 30 хвилинах ходьби по пляжу або 6 км по трасі.
Урочище Сотера
Урочище Сотера
Урочище Сотера
Урочище Сотера
Урочище Сотера
Урочище Сотера
Урочище Сотера
Урочище Сотера

Повернутися назад