Мандруємо Україною > Визначні пам'ятки України / Визначні пам'ятки Східного Криму / Керч > Мис Ліхтар Керч

Мис Ліхтар Керч


Мис Ліхтар Керч

Мис Ліхтар Керч( Fener, Фенер) - найбільш східна точка Кримського півострова. Мис знаходиться у північно-східній околиці міста Керч, на вході в Керченську протоку з Азовського моря. На підвищеній частині мису встановлений Єнікальський маяк.

З мису Ліхтар видно Керченську протоку, Азовське море, коса Чушка, Керченська поромна переправа, а також беріг Краснодарського краю. [2] Фауна мису представлена численними водоплавними птахами, переважно чайками і бакланами, крім того, біля берега зустрічаються водяні вужі.
За часів античності на мисі Ліхтар перебував місто Парфеніум, згадуваний у периплах Скілака, датованих 350 роком до н. е.
У роки Великої Вітчизняної війни в районі мису Ліхтар відбувалися бої між радянськими та німецькими військами. У травні 1942 року тут тримали оборону батареї 571-го окремого зенітного артилерійського дивізіону.
У ніч з 2 по 3 листопада 1943 року, в ході Керченсько-Ельтігенського десантної операції, в бухті Голубина з кораблів Азовської військової флотилії висадилися частини 2-ї гвардійської Таманської стрілецької дивізії.
Цей десант поклав початок боїв за визволення Керчі і Криму. [4] У пам'ять про полеглих воїнів на одному з пагорбів мису споруджено обеліск.
У бухті Голубина, на місці висадки десанту, також було встановлено монумент, однак, в кінці 1990-х років зсув грунту і шторми сильно пошкодили цей пам'ятник. На заміну ушкодженої монумента поставлена меморіальна дошка.
23 липня 1995, під час шторму, в районі мису Ліхтар затонув суховантаж «Дожа», що належав сирійському судновласнику. Судно втратило остійність внаслідок одностороннього заповнення баластного танка і зміщення вантажу.
Господар від затонулого судна відмовився. Частина вантажу, що складався з скла і деревноволокнистих плит, була винесена хвилями на берег і розібрана місцевими жителями для господарських потреб.
Координаты маяка для GPS: N 45 23.138, E 36 38.205

Мис Ліхтар Керч

Мис Ліхтар Керч

Мис Ліхтар Керч
Мис Ліхтар Керч

Повернутися назад