Мандруємо Україною > Визначні пам'ятки України / Визначні пам'ятки Південного берега Криму / Алушта > Музей природи кримського заповідника Алушта

Музей природи кримського заповідника Алушта


Музей природи кримського заповідника Алушта

При управлінні Кримського державного природного заповідника в місті Алушта створено Музей природи і дендрозоопарк з вольєрне утримання тварин.
У музеї заповідника зібрано близько 1600 експонатів, що розповідають про рослинний і тваринний світ заповідника, його історії, природі гірського Криму.
На території самого заповідника для організованого відвідування обладнані рекреаційні ділянки і три еколого-освітніх маршруту.
Під час Великої Вітчизняної війни заповідник постраждав, але після звільнення Криму в 1944 році заповідник почав відновлюватися.
Тепер Кримське державне заповідно-мисливське господарство займає 44 175 га, з яких 34 563 га відносяться до основної гірничо-лісовій частині, а решта 9612 га до філії «Лебедині острови».
У заповіднику росте понад 1200 видів рослин, половина з яких кримські. На території заповідника мешкає більше 200 видів хребетних тварин, з них 30 видів занесено до Європейського червоного списку, 52 види до Червоної книги України
Безхребетних тварин нараховується понад 8000 видів. У заповіднику підтримують чисельності диких тварин на оптимальному рівні, що забезпечує екологічну рівновагу природного середовища ведеться науково-дослідна робота

Розташований музей по вул. Партизанська 42,
Тел. (06560) 5-04-40, 5-50-77

Час роботи:
з 9 до 18 годин,
Вихідний - ПН

Вартість квитка:
музей - 5 грн.
зоопарк - 5 грн.
Повернутися назад