Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії
  (Відгуків:0)
Царський курган

Величний Царський курган Керч - шедевр світової архітектури - був зведений в IV столітті до н.е. для боспорського царя з династії Спартокидов. Царський курган виявився повністю розграбовані ще в давнину, збереглися тільки залишки дерев'яного саркофага.

Висота насипного пагорба 17 метрів. Похоронна камера (4,39 х 4,35 м) і провідний в неї 36-ти метровий дромос побудовані з місцевого вапняку. Похоронна камера споруджена на подтесанной скелі. У перші століття існував хід від зводу дромоса в похоронну камеру


  (Відгуків:0)
Мис Опук

Мис Опук (крымскотат. Opuk, Опук) мис, розташований на Чорноморському узбережжі Керченського півострова.


  (Відгуків:0)
Мис Чауда

Мис Чауда Є ландшафтним і геологічним пам'ятником природи площею 5 км ². Висота мису 15-30 метрів над рівнем моря. Крім рослинності мис цікавий скам'янілими залишками тварин організмів, що населяли море в юрському періоді мезозойської ери.


  (Відгуків:0)
Юркине

Юркине - рибальське селище на Азовському узбережжі Керченського півострова, в 15 км на північний схід від Керчі, біля мису Хроні. Пляж у бухті Булганак просторий, з піску, дрібної черепашки, і місцями гальки.


  (Відгуків:0)
Мис Ліхтар Керч

Мис Ліхтар Керч( Fener, Фенер) - найбільш східна точка Кримського півострова. Мис знаходиться у північно-східній околиці міста Керч, на вході в Керченську протоку з Азовського моря. На підвищеній частині мису встановлений Єнікальський маяк.


  (Відгуків:0)
Фортеця Єні-Кале  Керч

Фортеця Єні-Кале Керч
Єні-Кале, що в перекладі з татарської означає «Нова фортеця».
Знаходиться фортеця в 10-ти кілометрах від центру Керчі.

В кінці XV століття, під натиском Османської імперії, генуезці залишають свої кримські фортеці та міста. Завдяки демонстрації Петром I російського флоту в 1699 році, в липні 1700 в столиці Туреччини було підписано перемир'я. Азов відійшов Росії, і Москва перестала платити данину Кримському ханові.

З 1701 щодо 1703, на західному березі Керченської протоки, турки будували фортецю під керівництвом італійця Голопо, щоб перешкодити російським кораблям потрапляти в Чорне море. Тут розташувався головний штаб турецької оборони причорномор'я, а колишній командний пункт в Кафі і «стара» фортеця Керч перейшли в резерв.


  (Відгуків:0)
Храм Святого Іоанна Предтечі  Керч

Храм Святого Іоанна Предтечі Керч
У Керчі збереглася одна з найдавніших церков Криму. Припускають, що храм був побудований в VIII-IX столітті, підтвердженням тому є грецький напис на одній з колон, що підтримують склепіння храму: "Тут спочиває раб Божий, син Георгія. Преставився місяця мумія 3 (дня) години 10 (в літі) від Адама 6260 (від Р. X. 752) ". У кладці храму виявлені амфори VIII-IX століття, їх використовували як голосників.
Про храмі говориться в написі так званого "Тмута-раканского каменю", який зберігається в Ермітажі: "У літо 1576 р, Беніндікта 6 Гліб князь міряв море по леду від Тмутаракані до К'рчева 10000 і 4000 сажнів". У ті далекі часи храм стояв біля самого берега моря. Будівельники надали храму незвичайний, і тому незабутній вигляд. Стіни вони звели з білих вапнякових блоків, що чергуються з рядами червоної цегли. Це хрестово-купольний храм з триапсидний напівсферичним куполом на високому барабані. Він був освячений на честь святого Іоанна Предтечі й Хрестителя Христового.


  (Відгуків:0)
Мірмекій

Мірмекій - невелике місто античного часу, руїни якого знаходяться у межах сучасного міста Керчі, на північній частині Керченської бухти, на так званому Карантинному мису (вул. Московська).

Мис отримав назву від карантину, який розташовується на даному місці з 30-х рр.. ХIХ ст. по 1927 р. Площа городища більше 6 га. Відомості, що збереглися про Мірмекій в античних письмових джерелах, вкрай нечисленні. Так, Псевдо-Скілак, автор IV ст. до н. е.., при описі берегів східного Криму називає Мірмекій серед найважливіших міст цього району (Феодосія, Німфей, Пантікапей). Знаменитий географ Страбон іменує його то «містечком», то «селом».

Перше археологічне відкриття в городище було зроблено навесні 1834 р., коли карантинні матроси виявили великий мармуровий саркофаг з багатим скульптурним декором (зберігається в Ермітажі). Саркофаг датується II ст. н. е.. Подальші розкопки виявили тут два суміжні похоронних склепу, вирубаних у скелі. В одному з них був виявлений простий мармуровий саркофаг. Залишки сильно зруйнованих склепів можна оглянути на ділянці «Д». Систематичні розкопки Мірмекия почалися з 1934 р. Тут проводилися роботи Боспорською експедиції, яку довгий час очолював видатний радянський історик і археолог В. Ф. Гайдукевич. Потім розкопками керував Ю. О. Виноградов. За роки розкопок був виявлений численний археологічний матеріал, що характеризує різні сторони життя міста на всіх етапах його історії. Встановлено, що Мірмекій існував близько 900 років (VI ст. До н. Е.. - III ст. Н. Е..). Він, як і більшість античних поселень Північного Причорномор'я, був заснований переселенцями з східно-іонійських грецьких міст-держав, скоріше за все, з Мілета. Якусь частину населення складали вихідці з тубільних племен Північного Причорномор'я та Прикубання.
Мірмекій


  (Відгуків:0)
Німфей
У 17 км на південь від Керчі, біля селища Ельтиген (Героївське), до цих пір видно руїни давньогрецького міста Німфея, в античній архітектурі (Nýmphaion) - святилище, присвячене німфам. Городище займає плато на березі Керченської протоки (в давнину Боспору Кіммерійського), на захід від якого розташовані кургани та грунтової некрополь.

У письмових джерелах Німфей заснований грецькими колоністами в першій половині VI столітті до н.е. За свідченням грецького географа Страбона - "відстань між Феодосією та Пантікапеєм близько 530 стадій; вся ця область хлібородна; в ній є села й місто з прекрасною гаванню під назвою Німфей". Але результати досліджень вказують на існування поселення місцевих мешканців ще до появи перших грецьких переселенців.

Родючі землі і наявність у місті гарною гавані забезпечили Німфей положення важливого торговельного центру, одного з провідних експортерів хліба в Боспорі. Серед місцевих жителів особливо шанувалася Деметра - покровителька землеробів, про що свідчать знайдені в Німфей, численні теракотові статуетки.

Німфей продовжує зберігати автономію навіть на початку V століття до н.е., коли інші міста об'єдналися з-за загрози з боку варварського оточення. Про це свідчить факт карбування містом своєї монети в останній чверті століття.


  (Відгуків:0)
Пантікапей

Керч - одне з найдавніших міст Криму, відомий в античному світі під назвою Пантікапей, а в давньоруській писемності називався корчевом.

На Керченському півострові, сліди свого перебування найдавніші мешканці Східного Криму - кіммерійці і скіфи. Географічне положення Керчі на схрещенні відомих з глибокої старовини торгових шляхів, природні багатства прилеглих територій, сприяли виникненню міста ще дві з половиною тисячі років тому.

У період існування Боспорської держави (V ст. До н.е. - IV ст. Н.е.), Пантікапей був його столицею, через портові міста Боспору йшла торгівля кочових і осілих племен населяли тоді Причорномор'я та Приазов'я.

Боспорське царство проіснувало близько 900 років, переживаючи періоди розквіту та занепаду, завоювання сарматів і римлян, врешті-решт, було знищено гунами в 375 році.

На місці Пантікапея продовжував існувати невелике місто Боспор, який входив до складу Візантійської царства, а у VII столітті ним оволоділи хозари, давши йому нову назву - Карші (ринок). У ньому, як і раніше сходилося безліч торговельних шляхів.


  (Відгуків:0)
Мітрідат

Гора Мітрідат - мабуть, саме примітне місце міста. Це древня історія Керчі.

Гора носить ім'я понтійського царя Мітрідата VI Євпатора (132-63 рр.. До н.е.). Нащадок Олександра Македонського та одного з головних соратників персидського царя Дарія, він був видатною особистістю, різносторонньо розвиненою людиною, володів кількома мовами.

Мітрідат володів величезною фізичною силою, нестримною енергією і мужністю, глибоким розумом і жорстоким вдачею. Войовничий цар вів вперту багаторічну боротьбу з Римом, намагаючись зруйнувати могутню імперію, але, врешті-решт, був розгромлений сам. Цицерон назвав його "найбільшим з тих володарів, з якими Рим вів коли-небудь війни".


  (Відгуків:0)
Куль-Оба

У 1830 р. у 6 км на північний захід від Керчі був відкритий курган із колективним похованням, названий татарським населенням "Куль-Оба". У рапорті Поля Дюбрюкса1, який розкопав курган, про його назві написано наступне: "Куль-Оба - величезного розміру курган, розташований у ряді пагорбів, що упираються в Мітрідатову Гору. Він с'іздавна був відомий під цією назвою, яке в буквальному сенсі означає" гора попелу "і, таким чином, здається, збереглося таємне переказ про подію, пам'ятники якого ховалися в кургані" [ДБК, с. XIV] 2. З тих пір в літературі назву кургану звичайно перекладається як "гора попелу", "попеляста гора", а також "горб попелу" і навіть "земля попелу" [Ашик, 1848. Ч. II, с. 29].
Куль-Оба


Ця назва тюркського походження. Слово "кюль" означає "попіл", "зола". Слово "обидва" означає "горб" і застосовується, головним чином, для позначення штучних пагорбів, височин культового характеру. Природничі гори позначаються словом "даг" (наприклад, Аю-Даг, Кара-Даг, Чатир-Даг). У тюркських мовах іменник, поставлене в позицію визначення, як у випадку з назвою "Куль-Оба", перекладається на російську мову як прикметник. Тобто слово "кюль" у назві кургану означає колір - попелястий, зольний, тобто Куль-Оба - "попелястий пагорб". Термін "обидва" включений до назви та інших курганів Керченського півострова, тобто в назви штучно створених височин: наприклад, "Юз-Оба" ("сто пагорбів"), "Алтин-Оба" ("золотий пагорб", який зазвичай називають "Золотий курган"), Кара-Оба ("чорний пагорб"), Дорт-Оба ("чотири пагорби").

Правда, в архівних документах збереглося єдине згадування назви кургану з включенням слова "даг" при зовсім невідповідне йому перекладі. Воно дано в записці, представленій Д.В. Карейшей в Петербурзі міністру двору Його Величності князю Волконському: "Місцеве начальство ... загони часто нижніх чинів Воронезького піхотного полку збирати потрібних до побудови камінь на величезний курган, іменований тубільцями Кулодаг (тобто могильний пагорб), вершина якого складалася з насипного щебеню" ( Архів ІІМК, д. 10, л. 38).

    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+