Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії

Мис Ліхтар Керч

Мис Ліхтар Керч( Fener, Фенер) - найбільш східна точка Кримського півострова. Мис знаходиться у північно-східній околиці міста Керч, на вході в Керченську протоку з Азовського моря. На підвищеній частині мису встановлений Єнікальський маяк.

З мису Ліхтар видно Керченську протоку, Азовське море, коса Чушка, Керченська поромна переправа, а також беріг Краснодарського краю. [2] Фауна мису представлена численними водоплавними птахами, переважно чайками і бакланами, крім того, біля берега зустрічаються водяні вужі.
За часів античності на мисі Ліхтар перебував місто Парфеніум, згадуваний у периплах Скілака, датованих 350 роком до н. е.
У роки Великої Вітчизняної війни в районі мису Ліхтар відбувалися бої між радянськими та німецькими військами. У травні 1942 року тут тримали оборону батареї 571-го окремого зенітного артилерійського дивізіону.
У ніч з 2 по 3 листопада 1943 року, в ході Керченсько-Ельтігенського десантної операції, в бухті Голубина з кораблів Азовської військової флотилії висадилися частини 2-ї гвардійської Таманської стрілецької дивізії.
Цей десант поклав початок боїв за визволення Керчі і Криму. [4] У пам'ять про полеглих воїнів на одному з пагорбів мису споруджено обеліск.
У бухті Голубина, на місці висадки десанту, також було встановлено монумент, однак, в кінці 1990-х років зсув грунту і шторми сильно пошкодили цей пам'ятник. На заміну ушкодженої монумента поставлена меморіальна дошка.
23 липня 1995, під час шторму, в районі мису Ліхтар затонув суховантаж «Дожа», що належав сирійському судновласнику. Судно втратило остійність внаслідок одностороннього заповнення баластного танка і зміщення вантажу.
Господар від затонулого судна відмовився. Частина вантажу, що складався з скла і деревноволокнистих плит, була винесена хвилями на берег і розібрана місцевими жителями для господарських потреб.
Координаты маяка для GPS: N 45 23.138, E 36 38.205

Мис Ліхтар Керч

Мис Ліхтар Керч

Мис Ліхтар Керч
Мис Ліхтар Керч


мітки до Мис Ліхтар Керч Мис Ліхтар, Ліхтар Керч, східна точка Кримського півострова, Азовського моря, Єнікальський маяк, Азовське море, коса Чушка, Керченська поромна переправа

Зауваження до Мис Ліхтар Керч:

Добавии Відгук
Ваше імя:   Ваш E-Mail:  


    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+