Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії

У VI столітті ця частина кримського узбережжя, належала Візантійської імперії. Перша згадка про фортеці Алустон припадає на час правління імператора Юстиніана.

Надалі фортеця охороняла кордони князівства Феодоро. У XIV столітті у фортецю прийшли генуезці, які перебудували і зміцнили стіни служили захистом торговому місту, що отримав назву Алусту.

В 1475 році турецькі завойовники зруйнували фортецю і торговий місто поступово перетворився на невелике село.

У 1774 році. Битва десанта Гаджі-Алі-бея з декількох тисяч воїнів проти 150 російських єгерів, закріпилися в розвалинах генуезької фортеці. Турецький десант був розбитий російськими гренадерами під командування М.І. Кутузова. На згадку про перемогу російські солдати спорудили Кутузовський фонтан - пам'ятник, біля джерела поруч з місцем бою.

У квітні 1777 великий полководець О. В. Суворов отримав наказ, «зайняти найважливіші гірські проходи і заснувати пост на морському березі в Алушті».

Після приєднання Криму до Росії Алушта стала центром волості. Була побудована дорога з'єднала Сімферополь та Південний берег Криму. Алушта початку обживатися дачниками, дачі знаменитих учених: І.А. Головкінського, О.М. Бекетова, А.С. Голубєва, поклали початок селищу названому Професорському куточку, перейменований Радянською владою в Робочий куточок. Дачі стали першими здравницями для робітників і селян. У професорському куточку розташований аквапарк Мигдальний гай.

У будинку на Орлиної горі півстоліття прожив С.М. Сергєєв-Ценський, тут ним написані роман «Преображення Росії» та історична епопея «Севастопольська жнива». Зараз садиба письменника є літературно-меморіальним музеєм. Будиночок, де жив І.С. Шмельов c 1918 по 1922, знаходиться тут же, на горі Орлиної. Музей І.С. Шмельова відкритий у 1993 році, до дня 120-річчя з дня народження письменника.

Визначною пам'яткою Алушти є залишки стародавньої фортеці Алустон, що збереглася майже в центрі міста, на Генуезькій вулиці. Фортеця була побудована в VI столітті. Від неї зараз збереглася одна Кругла башта і частина кріпосної стіни. Поблизу знаходиться ще одна їхня визначних пам'яток Алушти - храм всіх кримських святих і Феодора Стратилата.
Алушта


Поруч з міським парком розташований історико-краєзнавчий музей, в якому зібрано близько 8 тисяч експонатів.

Поблизу міській набережній, на території тролейбусної станції розташований тераріум-акваріум з колекцією риб зі всього світу.

На околиці Алушти розташований Музей природи і дендрозоопарк і мінеральне джерело Савлух-Су Кримського заповідника.

«Велика Алушта» - територія, підпорядкована Алуштинському міськраді, включає в себе крім власне Алушти ряд селищ від села Привітне до селища Партеніт. На території Великої Алушти знаходяться одна з найкрасивіших гір Криму Демерджі, Сотера, Кастель і водоспад Джур-Джур.


video www.riviera-tv.netЗауваження до Алушта:

Добавии Відгук
Ваше імя:   Ваш E-Mail:  


    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+