Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії

Німфей

У V столітті до н.е. в місті ведеться активне будівництво. Будуються нові і перебудовуються старі житлові і громадські будівлі.
Приєднався Німфей до Боспору в першій половині IV століття до н.е., в період проходження військової експансії Пантікапея проти Феодосії. Були збудовані оборонні споруди Німфея, святилища і храми, сформувалася планування міських кварталів. У знайдених в святилище написах-зверненнях до богів і здравиці, згадуються Аполлон і Афродіта, покровителі мореплавання. У малюнках переважають зображення вітрильних кораблів, фігури тварин і людей, сцени полювання Зображення корабля (креслення корабля) - трієри, дає унікальну інформацію про устрій судна. Зруйновано святилище приблизно в середині III століття до н.е. в результаті сильного землетрусу.

У III-II століттях до н.е. значимість Німфея в торгівлі і політики Боспору зменшується, але він залишається великим і густонаселеним містом аж до перших століть нашої ери.


При розкопках в 1866 році знайдені чудові ювелірні прикраси: золоті сережки з підвісками зображають Артеміду тримає факел у руці, верхи на біговій оленя; сердолік із зображенням сцени боротьби між Геракла і Аполлона; золоті розетки прикрашені блакитною емаллю з філігранню.

Систематично розкопки Німфея проводилися в 1876-1880 роках Імператорської Археологічної Комісією.
У 1900 році Ермітажем куплена колекція античних речей у нового господаря маєтку А. В. Новікова, самостійно проводив розкопки.

З 1939 року аж до літа 1941 року археологічними дослідженнями експедиції Державного Ермітажу були відкриті будівлі ремісничого і культового призначення, святилище богині Деметри.

У роки Великої Вітчизняної війни узбережжі стародавнього Німфея, стало ареною жорстоких боїв. Бліндажі, окопи, воронки від снарядів і бомб змінили обриси берега і рельєфу.

У 70-х тут знайдено декілька поховань з судинами зі скла і монетами царів Фофорса і Радамсада (кінець III - початку IV століть н.е.), що підтверджує факт продовження життя міста в цей період.

Значна частина знахідок із Німфея, видобута «чорними археологами», була переправлена за кордон і потрапила в європейські музеї і приватні колекції.

Розвідана територія городища становить близько 9 га, але значна частина античного міста затоплена морем і занесена пісками.
У Керченській історико-культурному заповіднику розробляється проект музеєфікації городища з метою перетворення його в одну з головних визначних пам'яток околиць Керчі.

Координати для GPS: N 45 14.182, E 36 25.035
Зауваження до Німфей:

Добавии Відгук
Ваше імя:   Ваш E-Mail:  


    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+