Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії

Вже в епоху раннього середньовіччя живі й міцні зв'язки Боспору з Руссю. Слідом за торговельними встановлюються політичні та культурні зв'язки, що завершуються утворенням в X ст. на берегах Керченської протоки Тмутараканського князівства, що входив до складу давньоруської держави - Київської Русі. Місто отримало нове ім'я - Корчев і грав важливу роль у Тмутаракані князівстві.

Татаро-монгольська навала відірвало Крим від Русі. П'ять з половиною століть татарсько-турецького панування були періодом господарського та культурного занепаду Криму. Тільки після перемоги російської зброї у війнах з Туреччиною і приєднання Криму до Росії, вивело його на шлях економічного та культурного розвитку.

Найбільш відомими пам'ятками Керчі є: Городище Пантікапея (V століття до н. Е.-III століття н. Е..); Німфей (VI століття до н. Е.-III століття н. Е..); Мірмекій (VI століття до н. е.-IV століття н. е..); Храм Святого Іоанна Предтечі (757 рік); Фортеця Єні-Кале (XVIII століття); Фортеця Керч; Велика мітрідатськая сходи, побудована в 1833-1840 роках за проектом італійського зодчого А. Дігбі ( веде на вершину гори Мітрідат і складається з 428 ступенів); Обеліск Слави на горі Мітрідат (відкритий 8 серпня 1944, перший монументальний пам'ятник, присвячений подіям Великої Вітчизняної війни на території СРСР); Музейний комплекс у каменоломнях Аджимушкая, Царський курган - поховання одного з царів Боспорського царства, найстаріший історико-археологічних музеїв країни, з унікальною колекцією стародавніх кам'яних плит - лапідарій.

Цілющі грязьові озера, пов'язані з керченської групі озер, - джерела солей і цілющих грязей. Близько Керчі можна оглянути унікальні грязьові вулкани, або сопки. Виявлено близько 50 грязьових сопок, вони невеликі, підносяться над поверхнею від 2-3 м до 50м. Вивергають холодну грязь, яка розтікається в різні боки.

Потрапити до Керчі можна залізницею, сюди прибувають потяги з Москви, Києва, Дніпропетровська, Херсона, Сімферополя. Із Сімферополя можна дістатися до Керчі і на автобусі за 6 годин. Автобус прибуває на центральний автовокзал, звідки вас доставлять в будь-яке місце Керченського півострова. Керченський порт - найбільший в Криму, він здійснює пасажирські перевезення. Через кожні півтори години відправляється теплохід-пором з порту "Крим". Він доставить вас і ваш автомобіль до сусідньої Росії (порт "Кавказ"), але для цього потрібно пройти прикордонний і митний контроль.

На місці сучасної Керчі вихідцями з Мілета наприкінці VII століття до н. е.. був заснований Пантікапей
Акрополь розташовувався на горі, що зветься сьогодні - Мітрідат.
Середні століття

У VI столітті місто перебувало під владою Римської (Візантійської) імперії.

У VIII столітті потрапляє до сфери впливу Хазарського каганату.

До IX-X століть господарями Північного Причорномор'я стали слов'яни. З утворенням Тмутараканського князівства місто, названий корчевом.

У 1318 місто увійшло до складу генуезьких колоній в Північному Причорномор'ї, центром яких була Каффа.

У 1475 році місто переходить до Османської імперії.

Новий час

Після Російсько-турецької війни з Кучук-Кайнарджийським договором 1774 року, Керч і фортецю Ені-Кале були передані Росії.

Після занепаду, викликаного Першої світової та Громадянської війнами, місто відновив своє зростання. До 1939 року населення міста досягло 104 500 чоловік.

У 1940 році в місті налічувалося 109 підприємств, на яких працювало 42 тисячі осіб.

Керч у роки Великої Вітчизняної війни

Композиція над музеєм оборони Аджимушкайських каменоломень

У роки Великої Вітчизняної війни Керч стала ареною жорстоких боїв між радянськими та німецькими військами. Лінія фронту проходила чотири рази через Керч.

14 вересня 1973 Керчі було присвоєно звання місто-герой.
Керч


Археологія

Планомірні розкопки в Керчі почалися з 30-х років XIX століття.

В межі міста знаходяться кілька курганів - похоронних споруд під високою штучної насипом.

Керч включена в міжнародну програму ЮНЕСКО «Шовковий шлях»

Визначні пам'ятки

Багате культурно-історичну спадщину міста створює передумови для наукового туризму. Найбільш відомими пам'ятками Керчі є:
Городище Пантікапея (V століття до н. Е.-III століття н. Е..);
Царський курган - усипальниця одного з боспорських царів (IV століття до н. Е..);
Мірмекій (грец. Μυρμήκιον) - античне місто, заснований іонійськими греками в середині VI століття до н. е..;
Церква Іоанна Предтечі (1757 рік);
Фортеця Єні-Кале (XVIII століття);
Велика мітрідатськая сходи, побудована в 1833-1840 роках за проектом італійського зодчого А. Дігбі. Сходи ведуть на вершину гори Мітрідат і складається з 428 ступенів;
Обеліск Слави на горі Мітрідат. Автор - архітектор Олексій Дмитрович Кисельов. Відкрито 8 серпня 1944 Перший монументальний пам'ятник, присвячений подіям Великої Вітчизняної війни на території СРСР;
Музейний комплекс у каменоломнях Аджимушкая;
Німфей - розкопки в Героєвки;
«Парус» - пам'ятник героям Ельтігенського десанту; (відкритий 8 травня 1985р.) Автор концепції пам'ятника, скульптор і архітектор Леонід Володимирович Тазьба, член і керівник авторського колективу у складі: Л.В. Тазьба (скульптор, архітектор), С.Я. Ковнер (скульптор), Б.М. Зархі (інженер-конструктор), Л.А. Рюккерта (інженер), А.А. Шахов (автор, архітектор стіни героїв з іменами Героїв СРСР і найменуваннями військових частин). [13]
Фортеця Керч (XVIII століття).
Склеп Деметри - всесвітньо відомий античний пам'ятник боспорської живопису першої половини I століття, знаходиться в центральній частині міста, виритий в природному грунті
Керченський історико-археологічний музей.
Музей історії Ельтігенського десанту.

Керч

Керч
Зауваження до Керч:

Добавии Відгук
Ваше імя:   Ваш E-Mail:  


    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+