Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського  

| Розділ:Музеї | Версія для друку
(голосів:0)


Музей – сучасна історико-культурна установа з багатою колекцією реліквій, з сучасною науковою методикою їх подачі. Експозиція меморіального музею Михайла Грушевського у Львові – синтез наукових досліджень у галузі грушевськознавства і музейного напрацювання, досвіду створення кращих музейних експозицій, з обов’язковим акцентом на важливому факторі меморіальності. Його досягнено проведенням всього комплексу ремонтно-реставраційних робіт з відновлення садиби М.Грушевського, його вілли, і, зокрема, внутрішніх інтер’єрів приміщень, а також використання меморіальних матеріалів фондів музею.

У шести експозиційних залах подано характеристику практично всіх періодів життя і колосальної праці Михайла Грушевського, проте особливий наголос ставиться на висвітленні львівського періоду життя вченого (1894-1914). І це цілком зрозуміло, оскільки особливої уваги заслуговує найбільш плідне 20-ліття біографії вченого-історика, проведене ним в Галичині, у Львові. Воно повною мірою розкриває великий науковий талант М.Грушевського як засновника і організатора багатьох українських інституцій (Наукового Товариства ім. Т.Шевченка, „Літературно-Наукового Вістника”, „Записок НТШ”, „Українсько-Руської Видавничої Спілки” та ін.), вченого, історика-дослідника, літературознавця, професора Львівського університету, автора фундаментальних наукових праць: „Історія України-Руси” (в 10-ти томах), „Історія української літератури” (в 5-ти томах), ґрунтовних досліджень з історії України, літератури, етнографії, фольклору, соціології та ін., які дістали високу оцінку в науковців цілого світу.

Предмет гордості фондової збірки – оригінали видань Михайла Грушевського, його світлини, листи вченого, особисті речі; фото його дружини – Марії Сильвестрівни з Вояковських, її книжки, переклади, статті, епістолярія; фотографії та рукописи Катерини Грушевської, доньки – талановитої вченої-дослідниці; речі побуту, меблі, особисті речі родини Грушевських; художні полотна; фото і матеріали родини Грушевських, видання „Записок Наукового Товариства ім. Т.Шевченка”, „Літературно-Наукового Вістника”; стародруки; періодика (1900-1940 рр.); першовидання класиків української літератури, сучасників Михайла Грушевського; добірка автентичних матеріалів І світової війни, періоду української революції та Центральної Ради.

Гостями музею були: перші посадові особи держави, урядові делегації, діячі науки, культури, мистецтва, музейної справи, наші співвітчизники з України, близького та далекого зарубіжжя.

15 травня 1999 року музей відвідали Президенти країн Центральної та Східної Європи, учасники саміту у Львові. На території музею квітує президентський сад, висаджений 9-ма Президентами.

І Франка 154
Львів

Телефон: +380 322 767 852

мітки до Державний меморіальний музей Михайла Грушевського Державний меморіальний музей, музеї, дозвілля, культура, екскурсії

Зауваження до Державний меморіальний музей Михайла Грушевського:

Добавии Відгук
Ваше імя:   Ваш E-Mail:  


    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+