Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії

Музей етнографії і художнього промислу інституту народознавства НАН України  

| Розділ:Музеї | Версія для друку
(голосів:0)


Музей був утворений у 1951 р. шляхом об’єднання двох великих музейних осередків у Львові – Міського промислового музею (заснований 1874 р.) і музею Наукового товариства ім. Т.Шевченка (1895 р.) Музей етнографії та художнього промислу є одним з найбільших і найстаріших профільних музеїв не тільки України, але й в країнах Центрально-Східної Європи. Його збірки почали формуватися наприкінці ХІХ ст., у двох, тоді ще окремих, Львівських музеях – Міському промисловому (рік заснування 1874) і Музеї старожитностей Наукового товариства ім. Шевченка (рік заснування 1895 р). У 1951 р. відбулося їх об’єднання в одну установу – державний музей етнографії та художнього промислу.

МЕХП проводить роботу зі збереження, наукового вивчення, експонування та популяризації предметів, що представляють українську традиційну культуру, побут та життя заможних верств міста XVI XIX ст. Зараз у збірці Музею нараховується близько 90 тис. одиниць збереження Вона складається з фондів народного одягу та тканини, вишивки, писанки, кераміки, дерева, шкіри, народної іграшки, лозоплетіння, історичної порцеляни та скла, меблів, художнього металу, а також фондів графіки та коштовностей. Надбання музею експонуються у приміщеннях на проспекті Свободи, 15 (будинок колишньої крайової Галицької ощадної каси) та площі Ринок, 10.

Найчисельніша у музейному зібранні колекція української народної вишивки, одягу, килимів і тканини. вона нараховує понад 35 тис. зразків вишивок, народного жіночого і дитячого вбрання, тканини і килимів, майже з усіх областей України, церковної тканини та священничого одягу грецького і римського обрядів.

Музей володіє найбільшою і найповнішою колекцією українських народних писанок (близько 12 тис. пам’яток), яка представляє практично всі етнографічні райони України.

До числа особливо цікавих та цінних речей, що зберігаються у музеї, можна віднести чудову збірку українських килимів XVII XIX ст., колекцію культового одягу і церковних інтерєрних тканин, унікальну колекцію коптських тканин. Дуже багатою (близько 18 тис. предметів) є музейна збірка порцеляни, фаянсу, скла та майоліки, у якій представлено твори майстрів численних європейських країн, а також вироби країн Сходу.

Унікальна збірка меблів представляє зразки меблярського мистецтва Італії, Німеччини. Англії, Франції, Польщі, Росії, України, Австрії, Голландії від епохи Ренесансу до сецесії.

Музейна колекція годинників – найбільша і найцінніша в Україні. Близько 450 пам’яток репрезентують різні європейські країни, епохи, стилі, майстрів.

Серед фондових збірок вагоме місце займає колекція плакату (понад 10 тис. одиниць збереження). Вона переважно сформувалася у 1890-1930 рр. і репрезентує твори плакатного мистецтва України, Польщі, Австрії, Франції, Німеччини, Іспанії, Угорщини, США, Чехії, Румунії, Швейцарії, Росії та ін., країн.

Сьогодні Музей етнографії та художнього промислу важливий науково-мистецький центр України. Він веде активну міжнародну діяльність, що знаходить відображення у втіленні спільних проектів з музеями Польщі, Словаччини, Ізраїлю, Канади, США, Австрії, Франції, Німеччини, Литви та ін. Його діяльність спрямована на збереження, дослідження і популяризацію здобутків тисячолітніх традицій української культури, підтримання, розвиток і прогнозування сучасних мистецьких процесів.
Години роботивсі місяці всі дні тижня 9:00 - 17:00
Екскурсії іншими мовами: польська, російська
Надписи на експонатах іншими мовами: англійська, російська
Текст іншими мовами: англійська, польська, російська
Автостоянка-відстань (м): 400
Автостоянка-ціна: 2
Стоянка для автобусів-відстань (м): 800
Послуги та обладнання: стоянка для велосипедів, гардероб, туалет, продаж сувенірів


Музей етнографії і художнього промислу інституту народознавства НАН України
Музей етнографії і художнього промислу інституту народознавства НАН України
Музей етнографії і художнього промислу інституту народознавства НАН України
Музей етнографії і художнього промислу інституту народознавства НАН України
Музей етнографії і художнього промислу інституту народознавства НАН України
Зауваження до Музей етнографії і художнього промислу інституту народознавства НАН України:

Добавии Відгук
Ваше імя:   Ваш E-Mail:  


    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+