Головна Реєстрація Добавити Контакти Правила
Україна Санаторії України Готелі України Вілли України Приватний сектор України Визначні пам'ятки України Музеї України
Основні категорії
  (Відгуків:0)
Єпархіальний музей

Єпархіальний музей в м. Трускавець був створений 11 жовтня 1998 року. Одним із засновників музею був доктор Роман Смик, племінник письменника Богдана Лепкого, який здобув середню освіту в українських гімназіях в Бережанах та в Станиславові (тепер Івано-Франківськ), а медичну освіту отримав в університетах Кракова та Берліну. Саме пан Роман Смик передав збірку матеріалів про Йосифа Сліпого, яка і стала основою для створення музею.


  (Відгуків:0)
Об'єкт 825ГТС секретна військова база в м. Балаклаві (України)

Об'єкт 825ГТС секретна військова база в м. Балаклаві (України) Об'єкт 825 ГТС (або К-825) - підземна база підводних човнів в Балаклаві, секретний військовий об'єкт часів холодної війни, розташований у Балаклавській бухті.


  (Відгуків:0)
Музей природи кримського заповідника Алушта

При управлінні Кримського державного природного заповідника в місті Алушта створено Музей природи і дендрозоопарк з вольєрне утримання тварин.


  (Відгуків:0)
Меморіальний комплекс «Пам'яті загиблих на водах» Алушта

У селі Малореченське (Велика Алушта, Автономна Республіка Крим) створено Меморіальний комплекс «Пам'яті загиблих на водах», що включає в себе церква Св. Миколи Мірлікійського та Музей катастроф на водах.
Меморіал є даниною пам'яті морякам, рибалкам і мандрівникам, які стали жертвою водної стихії.


  (Відгуків:0)
Музей народного художника України Михайла Біласа Трускавець

Відкрито художній музей митця світової слави Михайла Біласа, чиє ім'я відоме на усіх континентах і записане у понад 100 виданнях та публікаціях різними мовами світу в 1992 році в самому центрі Трускавця.
Це є перший прижиттєвий музей в Україні. Відкрився він у місті, де сьогодні проживає майстер.
Розмістився музей в одному з найгарніших будинків Трускавця, збудованому в кінці ХІХ ст. — старовинній віллі "Гопляна".


  (Відгуків:0)
Музей меблів і порцеляни

Філіал музею етнографії та художнього промислу. Тут представлена колекція меблів, кераміки та художнього скла, яка налічує понад 18 тисяч експонатів.

Експозиція нараховує 600 одиниць меблів, біля 12000 одиниць фарфору та фаянсу. Експонати розміщуються на двох поверхах. Перший поверх налічує 13 залів і представляє меблі та фарфор з 16 по 20 ст. На другому поверсі знаходиться 5 залів, у яких представлено українське мистецтво 18 – 19 ст., а також виставка П. Янинського „Кахель”.Тут зберігаються вироби минулих століть з Китаю, Японії, багатьох визначних фарфорових виробництв Європи. Гордість музею – зібрання української порцеляни кінця XVIII – XX ст. Особливу історико-художню цінність становлять вироби перших українських заводів у містечках Корець, Баранівка та Городниця.


  (Відгуків:0)
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського

Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові засновано у травні 1998 року, а урочисто відкрито 22 серпня 2000 року, напередодні великого державного свята – Дня Незалежності. Створення меморіального музею Михайла Грушевського у Львові – це об’єктивна закономірність, продиктована політичною ситуацією в Україні, реальною можливістю вшанувати пам’ять Великого Всеукраїнця, мудрого діяча на полі нашого національного життя, політика і керманича українського державного корабля, голови Української Центральної Ради, першого Президента Української Народної Республіки – Михайла Грушевського.


  (Відгуків:0)
Арсенал, музей старовинної зброї

Одна з найбільших в Україні колекцій старовинної зброї з часів Середньовіччя і до сьогодні.

Арсенал був побудований в 1555 р., але майже повністю знищений пожежею в 1571 році. Будівлю, яка збереглася до нинішніх днів, побудували вже в 1574 - 1575 рр. У Арсеналі не тільки зберігали, але і виготовляли і ремонтували зброю. В XVIII в. Арсенал використовували також як і в'язницю.


  (Відгуків:0)
Аптека-музей 'Під Чорним Орлом'

У 1966 році на базі старовинної аптеки створений музей фармацевтики, якому в 1972 році привласнено почесне звання народного. Незабутні враження створюють алхімічні лабораторії, пивні а також внутрішній двір - єдиний об’єкт у Львові, де вдалося відтворити вид житлового будинку заможного міщанина XVI - XVIII ст.. У музеї представлені зразки фарфорового аптечного посуду, скляного посуду, аптечні ваги, один з перших зразків гасової лампи, керамічні амфори, олов’яні мідні циліндри і тому подібне.


  (Відгуків:0)
Народний музей метрології та вимірювальної техніки

Західний регіон

Кн. Романа 38
Львів, 790 05

Телефон: +380 322 616 177
Fax: +380 322 616 679
E-mail: fond@semesta.lviv.ua
Web: semesta.lviv.ua

Серед численних музеїв Львова є один, якому немає поки що аналогів не тільки в Україні, але і в жодній з країн колишнього СРСР. Це Народний музей метрології та вимірювальної техніки, створений на громадських засадах при державному підприємстві “Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації”(ДП “Львівстандартметрологія”).


  (Відгуків:0)
Музей етнографії і художнього промислу інституту народознавства НАН України

Західний регіон

пр. Свободи 15
м.Львів, 790 00

Телефон: +380 322 727 012, +380 322 727 808
Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України – найстаріший музей на теренах нашої держави з унікальною колекцією пам’яток традиційної культури та народного мистецтва українців, а також зразків декоративно-ужиткового мистецтва багатьох народів світу.


  (Відгуків:0)
Личаківський цвинтар - історико-культурний музей

Личаківський цвинтар заснований у 1786 році.Це один з найвеличніших і найпомпезніших європейських некрополів. Тут від перших років його заснування ховали відомих, знатних, найбагатших, діячів культури, мистецтва, науки і всю політично-адміністративну еліту столиці Королівства Галичини.Величезна кількість стародавніх склепінь, скульптур, могил зачаровує туристів.
Зараз це музей на площі, яка перевищує 42 га. На його території є скульптури і архітектурні споруди відомих майстрів. Цвинтар налічує біля 500 скульптур і надгробків, які мають високу мистецьку цінність.
Тут знаходяться 11 документально зареєстрованих меморіальних місць поховань, серед них меморіал воїнам УГА, польські військові поховання 1918-1919 рр. та інші. На цвинтарі знайшли місце вічного спочинку відомі діячі.
Цвинтар набув статусу музею 25 листопада 1991 року.

Іноваційна рубрика ЛКП "Личаківський цвинтар"
- Екскурсії на електромобілі де е можливість перегляду фільмів про цвинтар
- Можливість замовлення послуг в онлайн режимі

    Мандрівник Мандруємо Україною © 2009 Powered by Мандрівник
    Правила

    Наші Партнери
google+